Szybkie informacje kontaktowe

icon_widget_image Pon - Pt 8:00 - 18:00 icon_widget_image UL. OBORNICKA 309, 60-687 POZNAŃ icon_widget_image 730 738 988 (firma) 515 545 035 (serwis) icon_widget_image biuro@pompycieplapoznan.eu serwis@pompycieplapoznan.eu

Pompy ciepła KAISAI

Dla większości nowych inwestorów oraz osób przeprowadzających termomodernizację budynku liczy się przede wszystkim jak najniższy koszt instalacji ogrzewania domu i ciepłej wody użytkowej. Tak naprawdę jednak znacznie istotniejszy, szczególnie w przypadku urządzeń wykorzystywanych przez wiele kolejnych dziesięcioleci, jest koszt bieżącej eksploatacji. W ofercie naszej firmy znajdują się pompy ciepła KAISAI, które cieszą się ogromną popularnością.

Na czym polega ogrzewanie pompą ciepła?

Pompa ciepła to urządzenie, które powoli w nowym i termomodernizowanym budownictwie wypiera inne sposoby ogrzewania wnętrz oraz wody użytkowej. Nie dzieje się to bez powodu. Na samym początku warto poznać sposób działania tych urządzeń oraz ich charakterystyczne cechy istotne z punktu widzenia konsumenta.

Przede wszystkim pompę ciepła można wykorzystywać do ogrzewania wnętrz pomieszczeń oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej, podobnie jak w przypadku innych form ogrzewania, np. pieców. Ogromną różnicą jest jednak sposób generowania energii. W przypadku standardowych form ogrzewania niezbędne jest spalenie paliwa, np. ekogroszku czy pelletu, podczas gdy pompy ciepła wykorzystują, ciepło z zewnątrz. Mimo iż na zewnątrz panuje znacznie niższa temperatura, to urządzenie jest w stanie odzyskać z niego dość ciepła by ogrzać nasze domy.

  • Dolne źródło – to termin, który określa miejsce pobierania ciepła z zewnątrz. Może to być, zależnie od typu urządzenia i jego charakterystyki użytkowej, powietrze, grunt lub woda.
  • Górne źródło – to z kolei termin, który wskazuje na miejsce oddawania ciepła pobranego ze źródła dolnego, np. wnętrze pomieszczeń czy też zbiornik na wodę użytkową.

Pompa ciepła KAISAI – czy to dobre rozwiązanie do ogrzewania?

Zdecydowanie tak! Do niedawna pompę ciepła wykorzystywano głównie do ogrzewania pomieszczeń domowych. Teraz jednak znajdziemy je także w budynkach użyteczności publicznej, zakładach pracy i biurowcach. Warto podczas wyboru odpowiedniego urządzenia podjąć decyzję na temat jego konstrukcji.

  • Pompa ciepła powietrze-woda oraz powietrze-powietrze KAISAI – to zdecydowanie najpopularniejsze rozwiązanie, które wymaga niewielkiej ilości wolnej przestrzeni na działce, zachowując jednocześnie dość niski koszt instalacji. Urządzenie w tym przypadku pobiera energię (ciepło) z powietrza.
  • Pompa ciepła wodna – to wariant, który do generowania ciepłego powietrza oraz energii niezbędnej do podgrzania CWU wykorzystuje ciepło zamknięte w wodach gruntowych. To bardzo dobre rozwiązanie, jednak z tą uwagą, że nieco droższe niż pozostałe.
  • Pompa ciepła gruntowa – przy tej wersji chodzi o pobranie ciepła z gruntu. Generuje ciepło i zarazem także energię geotermalną, zapewnia dobrą wydajność oraz stanowi niewyczerpany zapas energii.

Pompy ciepła – producent KAISAI

Marka KAISAI ma duży udział w rynku pomp ciepła i nie dzieje się to bez powodu. Firma ma w swojej ofercie setki przeróżnych urządzeń, które w dalszym ciągu wyznaczają trendy i co roku zyskują na popularności. Urządzenia marki KAISAI stanowią doskonałe odnawialne źródła energii i mogą być wykorzystywane w prywatnych domach oraz w firmach, co jest zasługą między innymi ich różnorodności.

Zawsze stanowią świetny zakup w swojej kategorii cenowej, istotne jest jednak, aby były:

  • dobrze dopasowane do wymagań instalacji,
  • zamontowane z odpowiednio dużą precyzją,
  • wykonane z najlepszych materiałów,
  • precyzyjnie zaprojektowane w najmniejszych możliwych szczegółach.

Zapraszamy do skorzystania z naszej usług montażu i serwisowania urządzeń na tle całego terenu województwa wielkopolskiego.

Energia odnawialna – zawsze warto ją wykorzystać

Świadomi klienci coraz chętniej odrzucają standardowe formy ogrzewania CWU oraz wnętrz na rzecz ekologicznych rozwiązań. Spalanie paliw, mimo coraz bardziej rygorystycznych norm, np. ecodesign, w dalszym ciągu nie pozostaje bez wpływu na dobro naszej planety. Pompa ciepła KAISAI Arctic ma zupełnie inną charakterystykę.

W rezultacie pompy ciepła KAISAI zaskakują swoją wydajnością, która jest głównym powodem ich ogromnej popularności. Urządzenie do wygenerowania około 5 kW ciepła zużywa jedynie 1 kW energii. To rekord, który ciężko w jakikolwiek sposób pobić innymi formami ogrzewania.