Szybkie informacje kontaktowe

icon_widget_image Pon - Pt 8:00 - 18:00 icon_widget_image UL. OBORNICKA 309, 60-687 POZNAŃ icon_widget_image 730 738 988 (firma) 515 545 035 (serwis) icon_widget_image biuro@pompycieplapoznan.eu serwis@pompycieplapoznan.eu

Pompy Ciepła Stiebel Eltron

Coraz chętniej odchodzimy od standardowych form ogrzewania domu i ciepłej wody użytkowej na rzecz bardziej ekologicznych, nowoczesnych rozwiązań. Sięgamy po odnawialne źródła energii, tworzymy spersonalizowane i indywidualne instalacje, a przy tym coraz bardziej zmniejszamy koszty bieżącej eksploatacji. Obecnie ogromną popularnością cieszą się pompy ciepła Stiebel Eltron – urządzenia najwyższej klasy, które od lat wyznaczają trendy na rynku przygotowania ciepłej wody użytkowej i ogrzewania.

Czy ogrzewanie pompą ciepła to dobry wybór?

Warto zacząć od tego, czym jest pompa ciepła i z jakiego powodu jej popularność wzrasta z roku na rok. Przede wszystkim na pierwszy rzut oka urządzenie działa wbrew logice – pobiera ciepło bezpośrednio z chłodnego otoczenia i wtłacza je do wnętrza naszego domu. Oznacza to, że pompa ciepła firmy Stiebel Eltron potrafi pobrać energię z chłodnego otoczenia i zużyć ją do ogrzewania naszego domu lub podgrzania ciepłej wody użytkowej. Warto poznać dwa terminy, które nieco rozjaśnią z pozoru skomplikowaną zasadę działania.

 • Dolne źródło ciepła – przestrzeń, z której pompy ciepła pobierają energię niezbędną do ogrzania całego domu lub wody użytkowej.
 • Górne źródło ciepła – miejsce, do którego pompa ciepła oddaje ciepło pobranego ze źródła dolnego.

Każdą pompę ciepła należy oczywiście zasilić energią elektryczną, która stanowi podstawowy i w zasadzie jedyny bieżący koszt jej eksploatacji. Jednak co ciekawe, nie należy on do zbyt wysokich w stosunku do rezultatów stosowania. Ogromną zaletą pompy ciepła jest wysoka efektywność pracy, gdyż energię elektryczną wykorzystuje się nie do podwyższania temperatury, a do zasilenia samej aparatury systemowej. Przyjmuje się, że pompa ciepła Stiebel Eltron do uzyskania 5 kW ciepła wykorzystuje jedynie 1 kW energii elektrycznej. To znakomity wynik, który ciężko pobić.

Energia odnawialna – ekologiczna pompa ciepła

Pompami ciepła można ogrzewać całe domy, jak i podgrzewać wodę użytkową. Istotny jest jednak wybór odpowiedniej technologii urządzenia. Różnice pomiędzy dostępnymi wariantami wynikają w głównej mierze z rodzaju źródła dolnego, z którego pobierają energię cieplną.

 • Pompa ciepła powietrze-woda i powietrze-powietrze. W tym pierwszym przypadku ciepło jest tłoczone do obiegu grzewczego i zbiornika z CWU, a w drugim do wnętrza danego budynku. To najbardziej rozpowszechniony wariant, który cieszy się na rynku ogromną popularnością.
 • Pompa ciepła gruntowa – w tym wariancie energię geotermalną pobiera się z gruntu na działce. To druga i zarazem także równie popularna wersja, na którą decydują się najbardziej wymagający inwestorzy. W jej przypadku możemy liczyć na jeszcze wyższą efektywność przy bardzo niskich temperaturach otoczenia, lecz kosztem nieco większej inwestycji wstępnej. Pompy ciepła solanka-woda zapewniają stałą temperaturę, nawet w przypadku, gdy na zewnątrz budynku panuje temperatura bliska zera.
 • Wodna pompa ciepła – składa się z dwóch studni – czerpalnej oraz chłonnej. Pierwsza służy pobierania energii cieplnej z wód gruntowych, a druga do oddawania schłodzonej wody do warstwy wodonośnej. Pompę wodną da się zastosować tylko na niektórych działkach, gdzie występuje taka możliwość.

Pompy ciepła – producent ma znaczenie

Powietrzna pompa ciepła HPA to urządzenie, od którego warto oczekiwać jak najwyższej jakości. Parametry mają bowiem przełożenie na efektywność jej pracy i wysokość wydatków ponoszonych na bieżącą obsługę. Niewiele osób ma tego świadomość, przez co część z nich kieruje się podczas wyboru wyłącznie ceną, rzadziej parametrami użytkowymi. Powinno być zupełnie odwrotnie – w ten sposób można oszczędzić czas i pieniądze, a przy tym także zmniejszyć wpływ naszych działań na środowisko naturalne.

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty, w której można znaleźć każdy wariant pompy ciepła, w tym także utytułowanej, znanej marki Stiebel Eltron. Firma od 1924 roku dostarcza na rynek zaawansowane technologicznie rozwiązania, które zapewniają zmniejszenie kosztów bieżącej obsługi urządzenia oraz ilość pobieranej przez nie energii elektrycznej. Nie bez powodu jej zalety zauważają nie tylko konsumenci i prywatni odbiorcy, lecz także inwestorzy, dla których liczy się efektywność, wydajność i marginalny wpływ na środowisko naturalne.

Pompa ciepła Steibel Eltron – nowoczesna, wydajna i efektywna

Pompy ciepła Stiebel Eltron są uznawane na rynku za jedne z najlepszych w swojej klasie cenowej. Nie dzieje się to bez powodu. Firma od początku jej istnienia na rynku stawia na:

 • wykorzystanie najwyższej klasy materiałów,
 • precyzyjne projekty,
 • rewolucyjną wydajność i efektywność,
 • minimalny zakres bieżącej obsługi,
 • wysoką trwałość, liczoną w wielu dziesięcioleciach.

Aby jednak wszystkie rodzaje pomp ciepła firmy Stiebel Eltron mogły spełnić założenia inwestora podczas wznoszenia nowych budynków lub ich termomodernizacji, powinny być zainstalowane i serwisowane przez wyselekcjonowane firmy. Liczy się ich doświadczenie na rynku oraz know-how niezbędne do bieżącej obsługi poszczególnych urządzeń.

Jesteśmy marką, która realizuje cały zakres obsługi obiegów chłodniczych, łącznie z wyborem odpowiedniego urządzenia oraz jego wdrożeniem i pierwszym rozruchem. Naszym klientom możemy zaproponować:

 • precyzyjnie obliczanie zapotrzebowania grzewczego,
 • wybieranie właściwej funkcjonalność danej pompy,
 • określenie możliwości instalacji danego urządzenia w wybranej działce,
 • możliwość zakupu i montażu pompy ciepła na terenie całego kraju,
 • serwis wszystkich urządzeń zawsze zgodnie ze sztuką.

Czy pompa ciepła Steibel Eltron to dobre rozwiązanie do ogrzewania?

Zdecydowanie tak! Marka Stiebel Eltron od lat jest na rynku uznawana za najlepszą w swojej klasie cenowej, dlatego można jej bogatą ofertę znaleźć także w naszej firmie. Gwarantujemy przeprowadzenie sprawnej instalacji, jak i wykonanie niezbędnego testu szczelności czy też rozmieszczenie czujników temperatury w optymalnych miejscach. Ponadto z chęcią zamontujemy automatykę, która usprawnia proces zautomatyzowanej obsługi całego zespołu, a także instalujemy jednostkę zewnętrzną i wewnętrzną. Zawsze przy zachowaniu wszelkich wymogów stawianych przez prawo i dobre praktyki.

 • Przy montażu jednostki zewnętrznej zachowujemy wymaganą odległość od zewnętrznej ściany domu, wynoszącej minimum 30 cm, a także zachowujemy odległość od gruntu nie mniejszą, niż 40 cm. Dzięki temu wentylatory urządzenia są chronione przed opadami śniegu.
 • Przy montażu jednostki wewnętrznej z kolei kierujemy się wygodą domowników. Urządzenie przeznaczone do oddawania ciepła do budynku instalujemy w miejscu eksploatowanym przez mieszkańców nie częściej, niż przez 6 godzin w ciągu dnia. Wybierzemy także prawidłowy sposób zasilania i zadbamy o umieszczenie pompy na stabilnej konstrukcji.